Emlak Pazarlama Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş., 2017 yılında, sektörün öncü ismi Hacı Ali Taylan (EPA Kurucu Başkanı) tarafından %100 yerli sermaye ile bir Emlak Franchising  (markanın işletme hakkını kullandırma) firması olarak kurulmuştur.

2000 yılında Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM), 2006 yılında Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu’nun (TEMFED) kuruluşunu gerçekleştiren Hacı Ali Taylan, sektörün yazılı kurallar halinde yasal bir zemine oturmasına yönelik olarak “ilk’ olma özelliğini taşıyan TSE-11816 Emlakçılık Mecburi Standardı’nın hazırlanmasını ve yürürlüğe girmesini sağlamış ve raportörlüğünü yapmıştır. Taylan, Avrupa Emlakçılar Birliği (EPAG) Türkiye Temsilciliği, Dünya Emlakçılar Federasyonu (FIABCI) Türkiye Temsilciliği ve National Association of Realtors (NAR) Türkiye Partnerliği görevlerinde ülkemizi temsil etmiştir.

“Etik” anlayışı ve uzmanlığa verdiği değerden taviz vermeden çalışan EPA, Türkiye’deki yabancı franchise şirketlerinin bayilerine sunmayı taahhüt ettikleri hizmetleri, onlardan daha kaliteli bir çalışma anlayışıyla sağlamaktadır.

Finansal bağlamda ofislere yük olmadan, “erişilebilir bir yol arkadaşı” sistemiyle çalışan EPA,  %100 yerli sermayeli bir marka olmasının getirdiği sorumlulukla, “sürdürülebilir” bir yaklaşımı önemsemekte ve benimsemektedir.

Emlak sektöründe, ilkeli ve işini en iyi şekilde yapan meslektaşlarını bir ‘Aile çatısı” altında birleştiren EPA, ülkemizdeki ve dünyadaki sosyoekonomik gelişmeleri ve sektördeki yenilikleri yakından izlemekte, hizmet sektöründeki iletişim teknolojilerini sektöre katmakta ve bu gelişmeler ışığında sektördeki hizmet anlayışına büyük farklılıklar getirmektedir.

EPA Ofisleri, yurtdışı kaynaklı markalarda ödenen royalty (cirodan pay) ÖDEMEZLER!

Bu nedenle de portföy saklamaz, gizli satış gibi yollara başvurmadan ortak havuzu rahatlıkla kullanabilirler.  

Burcu KETREZ

EPA Emlak Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Ankara’da doğan ve Atatürk Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü mezunu olan Ketrez, öğrenimini halen Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetim ve Atatürk Üniversitesi Adalet Yüksek Okulu’nda sürdürüyor.

1994 yılında danışman olarak giriş yaptığı Emlak sektöründe, 2002 yılında kurumsal bir şirketin brokerlığını üstlenen ve o tarihlerden itibaren sektörün her alanında aktif olarak çalışan Ketrez, “Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği” hazırlık sürecinde ve yönetmelik yayınlandıktan sonraki süreçte, ilgili bakanlık düzeyindeki çalışmalara katıldı.

2017 yılında EPA Emlak Pazarlama A:Ş’nin kuruluşunda yer alan Ketrez, 2023 Ocak ayından beri EPA Emlak’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını görevini yürütüyor.

Emlak sektörüyle ilgili çıkarılan Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) değerlendirme lisansı sahibi olan ve aynı zamanda, Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) bünyesinde çalışan Ketrez’in sektörel örgüt üyelikleri şöyle:

  • Ankara Ticaret Odası (ATO) Komite Üyeliği
  • Tüm Sorumlu Emlak Danışmanları (TÜMSED) Üyeliği
  • TÜMSED Derneği Başkanlığı
  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ankara Kadın Girişim Kurulu Üyeliği

Dilek KATAL

EPA Emlak Pazarlama A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1966 yılında Trabzon’da dünyaya gelen,  1989 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Tarım Ekonomisi Anabilim Dalından mezun olan Katal, üç yıl süreyle Brüksel’de V.U.B. Üniversitesinde "Business English" eğitimi aldı.

Yurtiçinde çeşitli kuruluşlarda müşteri ilişkileri ve satış /finans departmanlarında çalıştıktan sonra 2004 yılında Avrupa Birliği ve TESK ortak projesi olan ‘’Kadın Girişimcileri Destekleme Eğitim Programı’’nı tamamladı. Aynı yıl, “Gayrimenkul Danışmanı” olarak sektöre giren Katal,  firma temel eğitimlerinin yanı sıra "Konut Projeleri Satış Eğitimi" ve "Ticari Gayrimenkul Satış Eğitimi" de aldı, yanı sıra Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) Emlak Müşavirliği Kursunu bitirdi.

Ankara ve İzmir’de Gayrimenkul Danışmanlığı görevlerinde bulunan Katal, 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren EPA® Emlak Pazarlama A.Ş.’nin hem İzmir Merkez Ofisi hem de Hatay Bölge Temsilciliğini sürdürmekle birlikte, EPA A.Ş. İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttü. 2020 yılında EPA İnci/Urla Ofisi’nin ortağı olarak çalışmaya başladı.

31 Ekim 2022 tarihinde, EPA Emlak Pazarlama A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Katal aynı zamanda, TEMFED’de MYK Sınav Değerlendiricisi ve İZTO 49. Gayrimenkul Faaliyetleri Meslek Grubu Başkanı, İZTO Meclis Üyesi ve TÜMSED Derneği Başkan Yardımıcısı olarak görev yapıyor. 

ABOUT US-R