TEŞEKKÜR

Değeri Dostlarım;

Uzun yıllar  yasal bir statüsü olmayan bir sektörde bir şeyleri düzeltmek ve hak ettiği noktaya ve yasal bir zemine  ulaştırmak, Ülkeme, iyi, doğru ve ahlaklı bir anlayışla hizmet etmek amacıyla çıktığım bu mesleki yolculukta beni hiç yalnız bırakmadınız.

Ulaştığım bir başarı hikâyesi var ise; aynı ilkeleri ve amaçları paylaştığım, başta Ankara olmak üzere, Türkiye’nin dört bir köşesindeki meslektaşlarımın desteğiyle oluşmuştur. Bu güne kadar üstlendiğim tüm görev ve mevkiler meslektaşlarım tarafından şahsıma layık görülmüştür. Bana verilen bu görev ve makamları hiç bir zaman kendime mal etmedim, bir temsil yetkisi olarak gördüm. Sektörümü her zaman ve her yerde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım.

Bu başarılı yolculukta her daim yanımda olan tüm değerli meslektaşlarıma, ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum; Ben sizlerden razıyım RABBİM de sizlerden razı olsun. Yolumuzun hep beraber olmasını, iyiden, doğrudan, ahlaktan şaşmamasını temenni ediyorum.

Selam ve Saygılarımla,

Hacı Ali TAYLAN


HAKKIMIZDA

Tamamı bu ülkenin değerleri ile oluşturulmuş yerli ve milli bir kuruluş olan EPA Emlak Pazarlama Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş’nin kurucusu Hacı Ali Taylan 1963 Ankara doğumludur. Orta ve lise öğrenimini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde tamamlamış olup, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü'ne devam etmiştir. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesinde Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı eğitimi almıştır. 

1988 yılında mesleğe başlayan Hacı Ali Taylan, emlak danışmanlığı ticari faaliyetlerinin yanı sıra, mesleğe başladığı ilk günlerden bu yana, sektörün gelişmesi ve yasal bir zemine oturması için meslek dernekleri, meslek odaları ve yurt içi- yurt dışı federasyonlarda görevler ve temsilcilikler yapmıştır.

  • 2000 yılında sektörün hiç bir resmi bir kuruluşu yok iken Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM), ardından 2006 yılında Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu’nun (TEMFED) kuruluşunu ekip arkadaşları ile gerçekleştirmiş, kurucu başkan olarak görev almıştır. ATEM ve TEMFED Başkanlık görevlerinin yanı sıra Ankara Ticaret Odası Komite Başkanlığı, Meclis Üyeliği, ANKESOB ve TOBB Genel kurul Delegeli görevlerinde bulunmuştur.
  • Göreve ilk geldiği yıllardan itibaren çalışma arkadaşları ile birlikte, adım  adım sektörün adını ve tanımını; “Tellal” – “Seyyar Satıcı” – “Komisyoncu” – “Emlak Danışmanı” olarak değiştirmiştir. Bugün ise, yasal olarak “Sorumlu Emlak Danışmanı” statüsüne yükseltilmesini sağlamıştır.
  • 2005 yılında Akademi Emlak Gazetesi okurları tarafından mesleki dalda yılın en iyi sivil toplum kuruluşu başkanı seçilmiştir. Yazılı ve görsel basında bir çok yazı ve röportajları yer almıştır.
  • Hacı Ali TAYLAN diğer taraftan mesleğin yurt dışı kuruluşları ile ilişkilerin başlatılmasına geliştirilmesine katkı sağlamış, Avrupa Emlakçılar Birliği (EPAG) Türkiye Temsilciliği, Dünya Emlakçılar Federasyonu (FIABCI) Türkiye Temsilciliği ve National Associaoton Realtors (NAR) Türkiye Partnerliği görevlerinde ülkemizi temsil etmiştir.
  • Yurt içinde ve yurt dışında yaptığı birçok çalışma ve uygulama ile sektörün ilerlemesine büyük katkılar sunmuştur.
  • Sektörel bir çok ilkin gerçekleşmesini sağlamıştır.
  • Bir çok okul ve TSE 11816 Emlakçılık Mecburi Standardı tarafından kaynakça olarak kullanılan, sektörün ilk yazılı dokümanı olan ve bugün 12. baskısı gerçekleştirilen “EMLAK ve EMLAKÇILIK” kitabını yazmıştır.
  • MEB ile ilk  Emlak Danışmanlığı Mesleki Eğitim Müfredatının yapılması ve hazırlanması çalışmalarının ardından ilk mesleki eğitimleri başlatmış beraberinde Federasyon çatısı altında  Emlak Akademisi adlı eğitim kurumunun kuruluşunu gerçekleştirmiştir.
  • Sektörün yazılı kurallar halinde yasal bir zemine oturması için hazırlanan ve 2003 yılında resmi gazetede yayımlanan ve yine bir ilk olan TSE-11816 Emlakçılık Mecburi Standardının hazırlanmasını ve yürürlüğe girmesini sağlamış ve raportörlüğünü yapmıştır. Türkiye Emlak Şurası’nın yapılmasını sağlamış ve ilk resmi sektör şurasını gerçekleştirmiştir.
  • Yine bir ilk olan MYK Ulusal Meslek Standardının hazırlanması çalışmalarını başlatmıştır. Yurt içi ve yurt dışı birçok toplantının ev sahipliğini yapmış mesleki bir çok alışmanın hayata geçmesini sağlamıştır.
HAKKIMIZDA HAKKIMIZDA EPA EMLAK PAZARLAMA A.Ş. ,HAKKIMIZDA EPA EMLAK PAZARLAMA A.Ş. HAKKIMIZDA